Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Rozumiem
 • Adres:
  ul. Klonowica, Szczecin

 • Termin realizacji:
  04/2006 - 10/2008

 • Inwestor:
  CALBUD-DEVELOPER Sp. J.

 • Projektant:
  DEDECO Sp. z o.o.

 • Liczba lokali:
  294 mieszkania, 5 lokali usługowych

 • Dowiedz się więcej...

Magnolia Park to jedno z największych i najpiękniejszych osiedli mieszkalnych w Szczecinie. Na rozległym terenie o powierzchni ponad 36 tys. m2 zrealizowano kompleks kilku budynków w układzie klatkowym (26 klatek schodowych), liczących od trzech do czterech kondygnacji nadziemnych. Kondygnację podziemną przeznaczono na garaż wielostanowiskowy mieszczący łącznie 151 miejsc postojowych na samochody osobowe. W klatkach schodowych zaprojektowano windy osobowe obsługujące wszystkie kondygnacje budynku.

Osiedle Magnolia Park jest uważane za jedno z najpiękniejszych szczecińskich osiedli. Na taką ocenę rzutuje przede wszystkim nowoczesna architektura oraz rozległe tereny zielone o charakterze parkowym, zajmujące blisko 1/3 powierzchni całego osiedla. Na tym ogromnym, wewnętrznym dziedzińcu, niedostępnym dla ruchu kołowego, można spotkać dęby kolumnowe i szypułkowe, jodły czarne i koreańskie, buki czerwonolistne, ambrowce, jarzęby, lipy, świerki, cisy, graby, brzozy, magnolie, kosodrzewiny, klony i platany, a także tuje, berberysy, jałowce płożące, irgi, pięciorniki, perukowce, suchodrzewy, bluszcze i winobluszcze.

W centralnej części osiedla znajduje się fontanna zwieńczona rzeźbą z brązu autorstwa krakowskiego rzeźbiarza Wiesława Domańskiego, będąca niewątpliwą ozdobą i znakiem rozpoznawczym osiedla.

W 2009 roku Osiedle Magnolia Park zostało wyróżnione w konkursie „Signum Temporis”, organizowanym przez szczeciński oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich (kategoria: najlepszy zrealizowany obiekt lub zespół obiektów architektonicznych w Szczecinie, który został wybudowany i przekazany do użytku w okresie 1995-2008). W 2014 roku inwestycja zwyciężyła w konkursie na "Obiekt 25-lecia_SYMBOL PRZEMIAN" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Prezydenta Miasta Szczecin (kategoria: budynki i zespoły mieszkaniowe wielorodzinne i jednorodzinne).