Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Rozumiem
 • Adres:
  ul. Swarożyca 15A, 15B, Szczecin

 • Termin realizacji:
  04/2013 - 12/2014

 • Inwestor:
  P.B. CALBUD Sp. z o.o.

 • Projektant:
  W+Architekci

 • Liczba lokali:
  31 mieszkań, 3 lokale usługowe

 • Dowiedz się więcej...

Kamienica Vossa to niepowtarzalne miejsce, w którym historia i tradycja łączą się z nowoczesnością. Na przełomie XIX i XX wieku na terenie nieruchomości przy ul. Swarożyca funkcjonowała bowiem rodzinna firma pn. C. Voss & Sohn, trudniąca się produkcją konnych wozów strażackich, a także ludwisarstwem - w tym w szczególności odlewaniem dzwonów. W tej niepowtarzalnej lokalizacji - tuż przy Teatrze Polskim, w pobliżu Parku Żeromskiego oraz nadodrzańskich bulwarów - powstał nowoczesny budynek oferujący wyjątkowe apartamenty o zróżnicowanych metrażach - od 28 m2 do 113 m2.

Projektanci z firmy W+Architekci zaprojektowali w budynku ponad 100-metrowe apartamenty z tarasami, a także mieszkania 2-pokojowe oraz wygodne kawalerki. Rodziny z dziećmi z pewnością doceniają apartamenty z dwoma łazienkami, dzięki czemu istnieje możliwość oddzielenie strefy dzieci od strefy dorosłych. Takie rozwiązanie jest także wygodne dla osób ceniących prywatność oraz tych, które pragną zapewnić większą wygodę swoim gościom.

W budynku zaprojektowano dwie klatki schodowe. Zamontowane w nich cichobieżne, nowoczesne windy zapewniają wygodną komunikację z wszystkimi kondygnacjami budynku, a jedna z nich obsługuje także garaż podziemny, w którym znajduje się 20 miejsc postojowych oraz 13 komórek lokatorskich. Dodatkowym atutem jest bezsprzecznie estetyczny dziedziniec dostępny tylko i wyłącznie dla mieszkańców.