Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Rozumiem
 • Adres:
  ul. Polskich Marynarzy 52, 54, 56, 58, Szczecin

 • Termin realizacji:
  03/2015 - 08/2016

 • Inwestor:
  P.B. CALBUD Sp. z o.o.

 • Projektant:
  DEDECO Sp. z o.o. "Szczecin" Sp. K.

 • Liczba lokali:
  120 mieszkań

 • Dowiedz się więcej...

Zielona Przystań to nowoczesny kompleks mieszkalny składający się z dwóch bliźniaczych, 5-kondygnacyjnych budynków. W każdym z nich powstało 60 mieszkań oraz 60 komórek lokatorskich. W ramach inwestycji zrealizowano wewnętrzny układ drogowy, w  tym m.in. 121 ogólnodostępnych miejsc postojowych, plac zabaw, odkrytą siłownię oraz tereny zielone z elementami małej architektury. Główne atuty Zielonej Przystani to bliskość terenów rekreacyjnych, rozbudowany układ komunikacyjny pozwalający na szybki i bezproblemowy dojazd do wielu części miasta, a także szeroka gama punktów handlowo-usługowych.

Forma projektu jest prosta, oparta na eleganckich i skromnych założeniach architektonicznych. Minimalizm i prostota rozwiązań elewacyjnych z jednej strony nawiązują do najlepszych i sprawdzonych rozwiązań mieszkaniowych, z drugiej zaś nadają mu nowoczesnego charakteru. Zastosowano współczesny podział elewacji i proporcje okien. Zastosowano wystrój architektoniczny nawiązujący do ścisłej zabudowy śródmiejskiej, cechujący się zróżnicowanym charakterem, lecz uproszczonymi formami detalu.

Przemyślane rozwiązania, funkcjonalne układy mieszkań, szerokie możliwości aranżacji wnętrz to główne atuty każdego z lokali. W obu budynkach powstały mieszkania 2-pokojowe o powierzchni 47 m2 oraz 3-pokojowe o metrażu od 58 m2 do 71 m2. Większość mieszkań posiada widną, wyodrębnioną kuchnię, przy czym rozwiązania projektowe pozwalają na połączenie kuchni z salonem i wykonanie jej w formie aneksu. W mieszkaniach 3-pokojowych zaprojektowano przestronne garderoby.

Do mieszkań zlokalizowanych na parterze przynależą ogrody z tarasem, a do pozostałych mieszkań - balkony. Każdy z klientów otrzymał również indywidualną komórkę lokatorską. Wygodną komunikację zapewniają przestronne klatki schodowe oraz cichobieżne windy obsługujące wszystkie kondygnacje budynku - z podziemną włącznie.